INACZEJ, czyli jak? Lepiej czy gorzej? Szybciej czy wolniej? Mniej czy bardziej?

Każdy z nas myśli INACZEJ i patrzy na świat w swój własny, niepowtarzalny sposób. Dla każdej osoby słowo INACZEJ ma inną definicję oraz inny wydźwięk emocjonalny. Rozmowa o tym, co robimy INACZEJ, jak różnimy się w naszym postrzeganiu świata, choć czasem bywa trudna, zawsze jest niezwykle ciekawa. Dlatego w tym roku postanowiliśmy podejść do tematu INACZEJ i zorganizować TEDxGDYNIA w nieco inny sposób.

Zorganizowaliśmy otwarty nabór na prelegentów, w ramach którego każdy mógł zgłosić ciekawą osobę ze swojego sąsiedztwa, pracy czy szkoły. Wybierając tematy poszczególnych wystąpień tegorocznego TEDx Gdynia chcieliśmy oprzeć się na zainteresowaniach i oczekiwaniach mieszkańców Gdyni. Spojrzeć na temat ich oczami.

Liczyliśmy także, że sami prelegenci spojrzą INACZEJ na to co robią, czym się zajmują zawodowo, o czym myślą, i podzielą się tą wiedzą z nami. Naszym celem było zaproszenie ludzi otwartych na nowe idee, zgodnie z duchem dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Ta idea, która zawsze towarzyszy spotkaniom pod szyldem TEDx, również pozwala spojrzeć na świat INACZEJ.